Показване на резултати 1 до 9 от 9

Тема: Загуба на ресурс при прекратяване строеж

Легионер

По подразбиране Загуба на ресурс при прекратяване строеж

Колко % от ресурса ми се връща ако спра една сграда и има ли значение колко време е минало от пускането и?

ПС: И да не отварям нова тема - случва ми се да нападам даден човек и въпреки че той има 0 армия ми умират 2ма войника - защо?
    Последна промяна warbob1991; 22-03-11 в 09:01

Сенатор

По подразбиране

Потърси отговорите във форума - има такива и на двата ти въпроса.
    Еднократен победител на бг спЕЕд и com10

http://www.vbox7.com/play:fab23d8d

Цитат Първоначално Добавил ака
    Малко са тараните все пак.
    Цитат Първоначално Добавил ака
    С толкова градове и развита 15-ка... лесно!
    Аз имам подобна армия и не касирам, че ме мързи вече.

Хедуан sonikeks's Avatar
    Местонахождение
    Пловдив

По подразбиране

Цитат Първоначално Добавил warbob1991 Преглед на мнение
    Колко % от ресурса ми се връща ако спра една сграда и има ли значение колко време е минало от пускането и?

ПС: И да не отварям нова тема - случва ми се да нападам даден човек и въпреки че той има 0 армия ми умират 2ма войника - защо?
    Когато спреш сграда ти се връща ресурса за построяването на миналото ниво.Пример:Ако строиш академия 10 ниво и я спреш се връща реса за строенето на 9 ниво.За втория ти въпрос,ако има стена ще ти умрат 2 войника :)

Легионер mitch's Avatar

на първия ти въпрос не съм сигурен ,но май беше повече от половината ти ресурс не се връща,на втория-щото има стена/резиденция/дворец на високо ниво-3-4,ако е римлянин стена 7 и всички тефтонци ако нападат с по-малко от 57 бухалки губят 1

Хедуан sonikeks's Avatar
    Местонахождение
    Пловдив

По подразбиране

Цитат Първоначално Добавил mitch Преглед на мнение
    на първия ти въпрос не съм сигурен ,но май беше повече от половината ти ресурс не се връща,на втория-щото има стена/резиденция/дворец на високо ниво-3-4,ако е римлянин стена 7 и всички тефтонци ако нападат с по-малко от 57 бухалки губят 1
    За първото бъркаш.Връща ресурса равен на ресурса нужен за построяването на миналото ниво ;)

Легионер

По подразбиране

Цитат Първоначално Добавил sonikeks Преглед на мнение
    За първото бъркаш.Връща ресурса равен на ресурса нужен за построяването на миналото ниво ;)
    Амммиии бъркаш се
    Връща се разликата между 2-те нива.
    Пример :
    имаш построена сграда или поле 5 ниво струващо например 500 от всичко
    пускаш строеж 6-то ниво струващ по 750 от всичко, отменяш строежа и получаваш по 250 от всичко, а не по 500 както си го обяснил.
    Имаше и таблица някъде във форума точно за това.
    99% съм сигурен, ако не е така се извинявам предварително.

Тевтонски рицар

По подразбиране

The following actions can be cancelled:

Building orders or extensions:

The following graphic explains the resource loss you have by cancelling a building order. This is in order to prevent abuse if you are under attack.

The difference of resources between the costs for the new level and the current level will be lost if one cancels the extension.

http://t4.answers.travian.com/?view=...d=97#go2answer

Хедуан sonikeks's Avatar
    Местонахождение
    Пловдив

По подразбиране

Цитат Първоначално Добавил entusiast Преглед на мнение
    The following actions can be cancelled:

Building orders or extensions:

The following graphic explains the resource loss you have by cancelling a building order. This is in order to prevent abuse if you are under attack.

The difference of resources between the costs for the new level and the current level will be lost if one cancels the extension.

http://t4.answers.travian.com/?view=...d=97#go2answer
    По това излиза че съм прав,освен ако английския ми не е достатъчно добър

Тевтонски рицар

По подразбиране

Цитат Първоначално Добавил sonikeks Преглед на мнение
    Когато спреш сграда ти се връща ресурса за построяването на миналото ниво.Пример:Ако строиш академия 10 ниво и я спреш се връща реса за строенето на 9 ниво.За втория ти въпрос,ако има стена ще ти умрат 2 войника :)
    За първия въпрос си прав. За втория не си.
    При всички версии преди Т4 стената не даваше защита сама по себе си, а единствено засилваше наличната вече в града защита. На новията версия стената дава не само бонус, но и реална защита, като тя не избива "2 единици", а зависи от нивото и вида стена.

Като изключим защитата на стената, дори в града да няма защитни войски, това не значи, че той е напълно беззащитен. Наличието на Дворец или Резиденция дава защитна сила, което зависи от нивото на сградата - формулата, по която се изчислява е 2*(х^2), където "х" е нивото на сградата.

Дори да няма стена или резиденция/дворец, всяко село си има базова защита от 10 точки. Тези точки се влияят както от бонуса на стената, така и от моралния бонус. Именно моралният бонус също играе важна роля и при микрокасиране често води до загуба на единици.

Правила за публикуване

• Вие не можете да правите нови теми
  • Вие Не можете да отговаряте.
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате вашето мнение
  •