Показване на резултати 1 до 15 от 15

Тема: Travian 5

Хедуан

По подразбиране Travian 5

Скъпи играчи,

решихме да не Ви оставяме повече "на тъмно" и скоро Вие ще бъдете първите хора на планетата, които ще видят това страхотно съобщение: Герхард Мюлер (познат като KEEN) и неговият екип започнаха разработката на TRAVIAN 5.

Ако поддържаме това темпо на развитие и разработка на играта, предполагаме, че първата версия на Travian 5 ще бъде налична през 2014.

Вашето мнение и препоръки са от изключителна важност за нас! Затова ще използваме тази тема, за да споделяте всички свои идеи, за да можем заедно да направим последната версия на Travian най-добрата игра за всички времена!

Поздрави,
    /Твоят Travian екип
    Имате въпрос? Може да откриете отговора тук:
    T3 Answers / T4 Answers
    Модераторската работа е на доброволни начела и не е налична 24 часа на ден.

Паладин

По подразбиране

Като например... да направите играта по-малко златарска, предимството на златарите е много голямо.

Също може да си редактирате натарския рог понеже пише, че дава % бойна сила срещу натари, но е подвеждащо и някой може да разбере, че е и бонус деф за героите в чудото срещу натари. Може да го преименувате на "% бонус атака срещу натари".

Може да оправите сборния пункт, ако се опита човек да пусне доста атаки, но не влязат както иска, сборния постоянно те връща в началото на сборния пункт след всяко натискане на хикса. Травиан 3 нямаше такъв проблем. Докато съм засегнал темата с атаките, на тази версия може само 4 в секунда, а на миналата можеше по 5 и повече. Ще е добре да се оправи това.

5х архитектът, въпреки че сега го имаме в с2, дава твърде голямо предимство и винаги съм го казвал. Няма да е зле да изчезне като уникален артефакт или да бъде намален до 3.5 или 4х. Нека не правим златарските армии (в повечето случаи) единствения вариант да падне стена на чудо с 5х архитект.

Направо... може да махнете артефактите изцяло, че създават само кавги и излишни нерви на хората, но не вярвам да го направите. Сигурно има стотици алианси и хора в тази игра, които да са си разваляли отношенията само заради едни артефакти. Мисля, че предметите на героя са достатъчна алтернатива на някои артефакти като тези за трениране и бързина например.

Можете също да подобрите тевтонците. Неслучайно са винаги много по-малобройни във всеки сървър. Достатъчно силни са, но им липсва нещо щом са най-малко игран народ. Може би в началото бухалките умират твърде лесно от новите герои в Травиан 4. Баланс тийма, ако има такъв, може да се занимае с анализа защо редиците на тевтонците рязко намаляват всеки сървър.

Може да намалите цената на галската атакерска армия например. Скъпа ми се вижда и ако не беше поилката, щяха да са с най-скъпата атакерска армия.

Също можете да оправите избягването в столицата. Ако даден играч има да речем 20к армия в града, но се връща касираща армия в рамките на 10 секунда от каса и точно в този интервал влиза вражеска атака, то армията няма да избяга. Разбирам идеята ви да не бяга армията при контра, ама може ли цяла армия да отиде на кино за 2 бухалки? Не ми се е случвало, но.. предполагам, че чувството е много кофти и демотивира хората да касират от столица. :)

Време е да опишете "тайните" на играта в ръководствата, а не да се научават с много опит. Например как да разбере човек, че играч може да има до 3 артефакта (2 малки и 1 голям) максимум без да стига до кофти надписа? Да, някой може да му каже, ама невинаги може да има някой насреща, редно е да е документирано в съкровищницата например.

Другия момент е, че не всеки може да научи, че ако се опита да превзема град на по-малък играч, то вождовете му няма да са толкова ефективни колкото, ако се опита да превземе град на по-голям играч като популация. А как може да се научи, че уникалния глупак дава само положителни ефекти? И това не го пише на артефакта в съкровищницата. За тези и други тънкости в играта говоря, че не са документирани и се научават с опит. Нека се улеснят новите играчи като това им е написано някъде, за да имат откъде да четат.

Сигурно има още какво да се оправи.
    Последна промяна Bane; 21-08-13 в 10:43

Хедуан GloryOfBlaze's Avatar
    Местонахождение
    Варна

По подразбиране

Това да ги няма артефактите ще е супер. Но ако все пак искат да има артефакт - оставете големи складове и хамбари. Опцията за избягването на войската от столицата е куца, защото като бутнеш сборния пункт на играча войската му продължава да бяга. Играч, който няма тази опция(не ползва злато) е доста ощетен, защото бутнат ли му сборния пункт войската му не мърда. Колкото до героя - най-добре е да има само предмети("дрешки), т.е. без мехлеми, свитъци, кофи и така нататък. Пример: започва сървър златар набива доста злато за 10 кофи. Постоянно минава с героя и чисти животните на хората, които не ползват злато. А обикновено повечето нови играчи не ползват злато. Хубаво е и както Bane каза да се коригират някои описания в играта. Хората като играят искат да се забавляват, а не да тровят нерви заради пари :) Колкото повече се прави играта златарска, толкова по-малко нови играчи ще има. Дадохте доста бонуси за офанзивни римляни и тевтонци, но за галите такова нещо няма. Няма да е лошо, ако не им се даде нещо полезно за атака, поне за дефанзивен гал, което да е от плюс и на съкланниците/алианса... Хубаво е в сборния пункт калкулатора да има повече опции, БЕЗ "травиан плюс", защото на новите играчи ще им е по-лесно да се ориентират и смятат там дадена битка. Ако им дадеш сайт като кирилоида сигурно ще има да се чудят и ще падне доста обяснение. Опцията, която в Т4.2 я има за скриването и показването на координати на града е добре - мен ще ме радва да остане. Хубаво е и мултихънтърите да са по-наясно с правилата на играта и развитието на даден сървър. В предния спийд питах МХ-то кога ще идват артите(понеже сайта travianbulgaria не беше обновен) и получих отговор "не знам"... Ако МХ-тата няма да са толкова компетентни по въпроси от такъв тип, по-добре някъде отстрани да си пише кога ще се появят натари, планове, артефакти... Няма да се налага и на хората постоянно да цъкат тук и там, докато не останат 5 или 7 дена примерно.
    Девиз на неудачника: "За това, че съм некадърен - другите са ми виновни"

Тевтонски рицар
    Местонахождение
    Перник

По подразбиране

Цитат Първоначално Добавил GloryOfBlaze Преглед на мнение
    Пример: започва сървър златар набива доста злато за 10 кофи.
    А нали се сещаш че това злато пълни джобовете на немците :)
    Скъпи Дядо Коледа ....... Пиша ти, за да ти кажа, че бях лошо момче , но пък си струваше! :)

Местонахождение
    Варна

По подразбиране

Цитат Първоначално Добавил sa6ko_86 Преглед на мнение
    А нали се сещаш че това злато пълни джобовете на немците :)
    Знам, както и артефактите, защото все пак набиваш повече злато за НПЦ примерно, за житата още повече... като цяло и за дрешките на героя.. Но и немците трябва да са наясно че няма винаги да има някой, който ще им пълни джобовете.

Преторианец selekta's Avatar
    Местонахождение
    София

По подразбиране

90% от играчите, които познавам, се отказаха от Травиан главно заради безумната претоварена шарения, граничеща с кичозност на новата версия. Аз на инат преодолях това дразнене, но за почти цял сървър, ама другите не искат и да погледнат - ще играели само на сървър със старата версия.

А за новите играчи - наистина си трябва ръководство, ама събрано прегледно на едно място с обяснение как се играе!!! Ровенето по хелпа е практично , ама ако си забравил нещо или не си спомняш кое как беше.
    Иначе като нов играч, нямаш ли познати на сървъра, дето да те светнат - загинал си за няколко дни. Преди време раздавах на клана един файл с начално ръководство, но той е за старата весия, а и беше само бегли насоки за начално развитие. И като погледна назад - ами то с изключение на първия ми сървър, основно съм се занимавала да уча другите - ами то за какво да се регвам пак, като си пропускам моята играта, за да обяснявам по 15 часа на другите какво защо как...

Паладин

По подразбиране

Мале Калинчу е сменил тактиката,
    какви са тези мили обръщения, да не е бил на курсове при шефчетата в Германия или се е усетил че с бездействието си 3 години, Травиан България - умре.

Иначе по темата, едва ли ще опростят играта.. следейки развитието на browser игрите, то върви към превръщането им в MMORPG игри, въвеждане на 3д графики и т.н.т.... така че е глупаво да очакваме нещо по-различно. Едва ли няма да се следи тенденцията на развитие и ще се тръгне назад.

Очаквам град - където ще направят да може да влизаш да разглеждаш всяка сграда, ще са 3д всички графики, ще вкарат много повече движение, може да направят и по-добър изглед на армията, ще увеличат куестовете... според мене за такава промяна говори, до половин година ще разберем дали се лъжа, но не мисля :)

Преторианец

По подразбиране

Колкото повече правите играта златарска толкова повече играчи се отказват и става и безинтересна с тези артефакти,улесненията не прави играта по интересна,по скоро обратното.Първата версия на Травиан за мен бе най-добрата имаше интерес върху много играчи,колкото повече се подобряваше Травиан толкова по малко играчи оставаха да се забавляват :)

Легионер Ubiquitous's Avatar

По подразбиране

Аз държа да се въведе и официален език за комуникация между играчите в даден сървър. Нямам предвид измисления вариант на дечковците да пишат на български с латински букви, което също не е приятно, но все пак - поносимо; визирам чужденците, които граничат с наглост в профилите си, където четем че отговаря само на руски или турски и на никой друг език...... еми да си играе в руски травиан, щом е на моя територия ще играе по моите правила, щом се е регистрирал в БГ сървър, ще пише и отговаря на български.
    Благородството задължава!

Заселник cura's Avatar
    Местонахождение
    на село

Angry

Цитат Първоначално Добавил Ubiquitous Преглед на мнение
    Аз държа да се въведе и официален език за комуникация между играчите в даден сървър. Нямам предвид измисления вариант на дечковците да пишат на български с латински букви, което също не е приятно, но все пак - поносимо; визирам чужденците, които граничат с наглост в профилите си, където четем че отговаря само на руски или турски и на никой друг език...... еми да си играе в руски травиан, щом е на моя територия ще играе по моите правила, щом се е регистрирал в БГ сървър, ще пише и отговаря на български.
    много правилно казано! Не стига,че ни превзеха черноморието,ами и в игрите ще наглеят да се говори техния език,който всъщност не е техен/визирам руснаците/...

Паладин

По подразбиране

Не знам дали ще дискриминират хората, които говорят други езици.. хм.
    Но е хубаво да се изгради изцяло нова концепция за артефактите.. тъй като мисля че е видно че 1/2 от тях въобще не са полезни, колкото е замислено да са.
    На последните сървъри с месеци се събират артовете, изключително безинтересни са станали.
    Съответно трябва промяна и нова концепция за тях

Местонахождение
    Варна

По подразбиране

Прочетох какво смятат да променят за Т5, но моят въпрос е - мисиите същите като на Т4.2 ли ще бъдат или ще са нови?

Заселник

По подразбиране

Намалете предимствата на златарите.

Легионер harpia's Avatar
    Местонахождение
    Varna

По подразбиране

Може да се добави или като опция за всички или само към играчите с активиран Златен клуб възможност за търговски пътища към допълнителни/външни координати. Например координати на Чудо или град където е армията на подкрепа.
    Хубаво би било ако се вдигне малко количеството, което носят търговците. Така ще има повече време за същинска игра и да не се седи само в пазара.

Каската за опит е описана много неясно. Много играчи смятат, че ако героят седи с каската ще вдига опит през цялото време, а не само когато е на мисия или ползва свитъци.
    ~ Bane is the best~
    Който може го може :Р
    http://prikachi.com/images.php?nextid=3573367
    http://prikachi.com/images.php?nextid=2965797
    https://www.youtube.com/watch?featur...=84411374#t=89 - с моето най-добро дуо и отличен стратег Bisu

Преторианец Brazzers's Avatar
    Местонахождение
    София

По подразбиране

Трябва да се върне 1/2 консумацията в градовете с чудо, защото и без това не останаха играчи в сървърите и е мъка храненето. Чудесата не трябва да са само в центъра, защото това окепази много играта откъм стратегия относно заселване и позициониране. Атаките по натарите не трябва да носят точки или ако носят, да са равносилни на дадените загуби от атакера, така повече ще се бием помежду си, вместо няколко комплексара да изчистят де що има натари на картата и да се тупат в гърдите с 2-3М точки в нападение. Трябва да се премахне ограничението от 3 НАП-а и 3 съюза, това не спира алиансите да имат по 20-30 съюза, единствено прави неестетични профилите на клановете. Премахнете картините, те дават огромно преимущество на златарите и демотивират останалите играчи (имал съм 25 града до появата на артефактите без да съм пускал и едно празненство.. не е редно). Медалите за строител трябва да се дават за най-много качено население, а не за най-много качени позиции в класирането. Медалите за защитник трябва да се дават на дефендърите (в зависимост от това кой колко загуби е дал), а не на играчът на когото е помогнато с деф, защото така за дефендърите не остава слава. Като цяло тук има доста добри идеи, ще е хубаво да си останат постоянни :)

Правила за публикуване

• Вие не можете да правите нови теми
  • Вие Не можете да отговаряте.
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате вашето мнение
  •